Sunday, May 27th

Last update:02:57:28 AM GMT

You are here:
 
 

Sağlıkta dönüşümün ikinci fazında Aile hekimliği

E-posta Yazdır PDF

Dr.Eker: ‘’Sağlık da dönüşümün ikinci fazında, birinci basamak sağlık hizmetlerinin yeniden organizasyonu çerçevesinde ‘Aile Hekimliği’ uygulamasının sağlık sisteminin merkezine olan yolculuğu daha da hızlanmıştır.’

Ankara Aile Hekimliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Akif Emre Eker, Sağlıkta Dönüşüm Programı’nın ikinci fazında aile hekimliğinin öne çıkacağını belirtti.
 

Eker, ‘’Ülkemiz sağlık sisteminin geleceği olan ve başladığından beri halkımız tarafından yoğun teveccüh gören ‘Aile Hekimliği’ uygulaması, artık ülkemizin bir vazgeçilmezidir. Birinci basamak hekimliğinin önemi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hızla artmaktadır. Sağlık da dönüşümün ikinci fazında, birinci basamak sağlık hizmetlerinin yeniden organizasyonu çerçevesinde ‘Aile Hekimliği’ uygulamasının sağlık sisteminin merkezine olan yolculuğu daha da hızlanmıştır.’’ ifadelerini kullandı.

 

Birinci basamak sağlık hizmetinin artması ile birlikte bu alanda yapılan kongre sayısının da arttığını dile getiren Eker, tüm meslektaşlarını; birinci basamakta yaşanılan sorunların, tanı, tedavi ve takip ile konuların ele alınacağı 5.Ankara Aile Hekimliği Kongresi(ANKAKON)’ne davet etti.

Günlük pratikte hekimlere katkı sağlayacak kursların da olacağı kongre, 5-8 Ekim tarihleri arasında, Kapadokya’da düzenlenecek.

Kongrede geçen yıllardan farklı olarak ‘’multidisipliner katılım’’ olacağı bilgisini veren Eker, ‘’Yaklaşık üç güne yayılan bir süre boyunca, hekimler oturum saatleri dışında da akademisyen hocalarımızla bir araya gelebilecek ve bilgi alışverişinde bulunabilecek. Önceki yıllarda meslektaşlarımızdan aldığımız olumlu dönüşlerin bu sene de olacağına inanıyorum.’’ dedi.

Yorum ekle

Yorum yaparken yapıcı olmaya özen gösteriniz. eleştirirken eleştirileceğinizi unutmayınız.


Güvenlik kodu
Yenile