Friday, Sep 21st

Last update:05:54:07 AM GMT

You are here:
 

Doktorlar sanal konferansa yöneldi

E-posta Yazdır PDF

altSağlık Bakanlığı’nın getirdiği kongre sınırı doktorları sanal konferanslara yöneltti. Doktorlar internet üzerinden canlıolarak yayınlanan konferanslara Türkiye’nin her yerinden hiçbir ücret ödemedenkatılabilecek.

Sürekli gelişen tıp dünyasının hiç bitmeyeneğitim ihtiyacının önündeki engeller internet üzerinden yayınlanan canlıkonferanslarla sona eriyor. Türkiye’nin her yerinden yüzlerce doktoru bir arayagetirmek için gereken organizasyon, zaman kaybı ve maliyet hesabı yapandoktorlar, istediği uzmanlık alanındaki konferanslara ücretsiz ve birbilgisayarla ulaşacak. İnternetin olduğu her yerden ulaşma imkanı bulunan canlıkonferanslar tıp dünyasının gelişen yeni eğitim aracı olmaya aday.


Aynen bir konferans salonunda katılımcıhavasında gerçekleşen sanal konferansta, koltuk seçmeden diğer katılımcılarlasohbet etmeye, yapılan sunuma anında ulaşabilmekten, tıp dünyasıyla ilgili yeniyayınları izlemeye kadar tüm imkanlar sunuluyor. Ayrıca katılımcılar, görüntülüve sesli olarak konferansa bağlanarak sorularını yöneltebiliyor.


Binlerce doktorun katıldığı, Prof. Dr. KerimGüler’den “Kardiyovasküler Risklerden Korunma”, Prof. Dr. Necla Tülek’ten“Cerrahi Dışı Antimikrobiyal Profilaksi”, Prof. Dr. Hamdi Akan’dan “KlinikAraştırmalarda Metodoloji”, Doç. Dr. Rahmet Güner’den “El Hijyeni”, YardımcıDoç. Dr. Fatma Nurhayat Bayazıt’tan “Nötropenik/İmmünsüprese Hastalardaİnfeksiyon Kontrolü” gibi çok sayıda konferans konferans Tihudum, Hiderim ve İnfeksiyonDünyası’nda yapıldı.


Henüz iki aydır yapılan canlı konferanslardoktorlardan büyük ilgi gördü. Doktorların yoğun talebiyle canlı konferanslarınbir aylık programı doldu.


Canlıkonferanslarda bu ay Prof. Dr. Erdal Akalın, Prof. Dr. İsmail Balık, Prof. Dr.İhsan Ertenli, Prof. Dr. Yunus Erdem, Doç. Dr. Rüştü Serter, Prof. Dr. DilekArman gibi alanlarında ünlü hocalar, “Hepatit C’de Güncel Tedavi”, “Tularemi”,“21. Yüzyılda İnfeksiyon Hastalıkları”, “Kronik Hastalıkların Yönetimi”, “GutHastalığı ve Tedavisi”, “İnhaler Kolistin Kullanımı”, “Diyabette GüncelTedavi”, “Hipertansiyona Yaklaşım” gibi pek çok konferanslar verecek.

Kaynak :Medimagazin

Yorum ekle

Yorum yaparken yapıcı olmaya özen gösteriniz. eleştirirken eleştirileceğinizi unutmayınız.


Güvenlik kodu
Yenile